ДОПОМОЖІТЬ З ЗАДАЧОЮ. Трикутники ABC і A1 B1 C1 подібні. Знайдіть невідомі сторони трикутників,

якщо AB=3см; AC=5см; A1B1=6см; B1C1=8см.

Ответы на вопрос

Отвечает Красильников Степан.

Ответ:

Якщо трикутники ABC і A1B1C1 подібні, то відповідні сторони їх можна відносити у відповідній пропорції.

AB/ A1B1 = AC / A1C1 = BC / B1C1

Ми знаємо значення деяких сторін:

AB = 3 см

AC = 5 см

A1B1 = 6 см

B1C1 = 8 см

Давайте знайдемо відповідні невідомі сторони.

AB / A1B1 = AC / A1C1

3 / 6 = 5 / A1C1

Зведемо цю пропорцію до простої форми:

1 / 2 = 5 / A1C1

За крос-множенням, ми можемо записати:

5 * 2 = 1 * A1C1

10 = A1C1

Таким чином, A1C1 = 10 см.

Тепер знайдемо BC / B1C1:

BC / B1C1 = AB / A1B1

BC / 8 = 3 / 6

Знову, зведемо цю пропорцію до простої форми:

1 / 2 = 3 / BC

За крос-множенням, ми отримаємо:

3 * 2 = 1 * BC

6 = BC

Отже, BC = 6 см.

Таким чином, ми знайшли невідомі сторони трикутників:

A1C1 = 10 см

BC = 6 см