Пожалуйста, помогите(( геометрию вообще не понимаю(( В основі прямої призми лежить прямокутний

трикутник, катети якого дорівнюють 6см і 8см. Знайти площу повної поверхні призми, якщо її бічне ребро дорівнює 5см.

Ответы на вопрос

Отвечает Kokin Alen.

Площа прямої призми = площа основи*2 + периметр основи*висота.

В основі призми прямокутний трикутник. Його площа = катет1*катет2 /2. Периметр трикутника = сумма всіх сторін. В даному трикутнику відомі дві сторони. За теоремою Піфагора знайдемо гіпотенузу:

6*6+8*8 = 10*10

Гіпотенуза = 10 см

Отже, периметр = 10+6+8 = 24 см

площа = 8*6/2 = 48/2 = 24 кв.см 

У прямій призмі бічні ребра перпендикулярні основі, тобто бічне ребро - висота призми.

Тепер площа пр. призми = 2*24 + 24*5 = 48+120 = 168 кв.см 

Відповідь: 168 кв.см площа повної поверхні прямої призми.