Знайдіть периметр і площу ромба,якщо його сторона дорівнює 13 см,а одна з діагоналей 24 см


Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмин Андрей.

Діагоналі ромба в точці перетину діляться навпіл. З цього випливає, що ВО=ДО=ВД:2=24:12=12 см

Потім з трикутника АОД (а взагалі байдуже з якого - всі ті 4 трикутника рівні, вони повністю однакові) за теоремою Піфагора шукаємо АО. А оця сторона АО є половиною іншої діагоналі. Знайшли АО=СО=5 см. Тоді АС=2АО=2*5=10 см

Формула площі ромба: добуток діагоналів розділити на 2. В нас є дві діагоналі: ВД (за умовою)=24 см, АС=10 см (тільки що знайшли). Перемножуємо їх і ділимо на 2. Вийшло (24*10):2=240:2=120 (см²)

А для периметра тобі взагалі треба тільки одна сторона, а вона за умовою 13. 13+13+13+13=52 см (або ж 13*4=52 см)