Діагональ осьового перерізу прямого кругового циліндра дорівнює 20 см і нахилена під кутом 60

градусів до площини основи циліндра.знайти радіус основи циліндра

Ответы на вопрос

Отвечает Венгер Алина.

Оскільки це прямий циліндр то при осьовому перерізі утворюється прямокутний чотирикутник. діагональ осьового перерізу нахилена до площини осови під кутом 60 градусів то з цього випливає що інші кути будуть30 і 90-градуів.
Як ми вже знаємо напроти кута 30 градусів лежить катет у двічі менший за гіпотенузу: 20/2=10-діаметр основи.
Нам потрібно знайти радіус тому 10/2=5(см)-радіус основи циліндра.
(Тільки накресліть правильно рисунок)