обчисліть об'єм газу який виділиться внаслідок прожарювання 250 г технічного кальцію карбонату з

масовою часткою домішок 15%

Ответы на вопрос

Отвечает Чурюмова Лиза.
CaCo3=CaO+CO2
m в-ва=w* m смеси.100=250*15/100=37,5 г
M(CaCO3)=40*1+12+16*3=100 г/моль
n(CaCO3)=m/M=37,5/100=0,375 моль
0,375 моль/1=x/1 
x-моль СО2
V(CO2)=n*Vm=0,375*22,4=8,4л
Ответ:8,4 л