5. Массалық үлесі 0,2 натрий гидроксидінің 600г ерітіндісіне массалық үлесі 0,2 азот қышқылының

800г ерітіндісі құйылғанда түзілген тұздың массасы қанша болады?

Ответы на вопрос

Отвечает Лопатин Даниил.
Массасы азот қышқылының бастапқы ерітіндіде:m(HNO3) = 160 * 0.05 = 8 грамм
массасы қайталама ерітінді - 160г + 20 г = 180 ж. Бірақ HNO3 қалды сонша - 8г, із-бірақ :ω(HNO3) = 8/180 = 0.044 (4,4%)Жауап - 4,4%