Обчисліть масову частку оксигену в суміші, яка складається з 62 г Ca3(PO4)2 i 70г(fe no3)3


Ответы на вопрос

Отвечает Канапина Айдана.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Ca₃(PO₄)₂) = 62 г

m(Fe(NO₃)₃) = 70 г

Найти: w(O) - ?

Молекулярні маси Ca₃(PO₄)₂ і Fe(NO₃)₃

М(Ca₃(PO₄)₂) = 40 * 3 + 31 * 2 + 16 * 8 = 310 г/моль

М(Fe(NO₃)₃) = 56 + 14 * 3 + 16 * 9 = 242 г/моль

Знайдемо кількість речовини Ca₃(PO₄)₂ і Fe(NO₃)₃

n(Ca₃(PO₄)₂) = m(Ca₃(PO₄)₂) /М(Ca₃(PO₄)₂) = 62/310 = 0,2 моль

n(Fe(NO₃)₃) = m(Fe(NO₃)₃) /М(Fe(NO₃)₃) = 70/242 = 0,29 моль

Формула Ca₃(PO₄)₂ показує, що 1 моль цієї сполуки містить 8 моль хімічного елемента Оксигену, тому

n₀(Ca₃(PO₄)₂) = 8 * n(Ca₃(PO₄)₂) = 8 * 0,2 = 1,6 моль

Аналогічно в сполукі Fe(NO₃)₃ міститься 9 моль хімічного елемента Оксигену, тому:

n₀(Fe(NO₃)₃) = 9 * n(Fe(NO₃)₃) = 9 * 0,29 = 2,6 моль

Загальна кількість речовини Оксигену становить

n(О) = 1,6 + 2,6 = 4,2 моль

Обчислимо масу Оксигену в суміші, M(О) = 16 г/моль

m(О) = n(О) * M(О) = 4,2 * 16 = 67,2 г

Маса суміші складає:

m(суміші) = m(Ca₃(PO₄)₂) + m(Fe(NO₃)₃) = 62 + 70 = 132 г

Обчислимо масову частку Оксигену в суміші:

w(O) = m(О)/m(суміші) * 100% = 67,2/132 * 100% = 51%