Розрахувати молярність 9,26% розчину нітратної кислоти з густиною 1,05 г/мл. Я прошу вас распишите.


Ответы на вопрос

Отвечает Захаров Иван.

Ответ: 1,543 моль/л

Дано:

ω(HNO3) = 9,26%, або 0,0926

ρ = 1,05 г/мл

Cм(HNO3)-?

Объяснение:

Для розрахунків примемо масу розчину за 1050 г, тоді

m(HNO3) = m(р-ну)*ω(HNO3) = 1050 г*0,0926 = 97,23 г

M(HNO3) = 63 г/моль

n(HNO3) = m/M = 97.23 г/63 г/моль = 1,543 моль

Визначимо об'єм розчину:

V(р-ну) = m(р-ну)/ρ = 1050 г/1,05 г/мл = 1000 мл = 1 л

Визначаємо молярність розчину:

См(HNO3) = n(HNO3)/V(HNO3) = 1,543 моль/1 л = 1,543 моль/л

Відповідь: 1,543 моль/л