Глюкозу масою 1000г піддали спиртовому бродінню. Яку масу етанолу добули, якщо масова частка

виходу становить 92% від теоретично можливого?

Ответы на вопрос

Отвечает Бояринов Кирилл.

Запишем уравнение реакции:

C6H12O6 → 2C2H5OH + 2CO2

m(C6H12O6)=1000 г

Mr(C6H12O6)=12×6+1×12+16×6= 180

M(C6H12O6)=180 г/моль

n(C6H12O6)=1000/180= 5,56 моль

n(C2H5OH)=5,56×2=11,12 моль

Mr(C2H5OH)=12×2+1×6+16=46

M(C2H5OH)=46 г/моль

m(C2H5OH теор.)=46×11,12=511,52 г

m(C2H5OH факт.)=511,52×0,92=470,6 г