ДАЮ 30 БАЛІВ Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити перетворення речовин:

a) C→CO,→H.CO. → MgCO, → MgCl, →AgCl б) Ca — Cao Ca(OH), CaCO, CaSO, ​

Ответы на вопрос

Отвечает Suleimenov Aset.

Ответ:

a) 2С + O2 = 2CO

1)CO + H2O = CO2 (стрілка уверх, тому що газ) + H2 (стрілка уверх)

2) CO2 + H2O = H2CO3

H2CO3 + Mg = MgCO3 + H2 (стрілка уверх)

MgCO3 + 2NaCl = MgCl2 + Na2CO3

MgCl2 + 2AgOH = 2AgCl (стрілка униз, тому що осадок) + Mg(OH)2

б) 2Сa + O2 = 2CaO

CaO + H2O = Ca(OH)2

Ca(OH)2 + H2CO3 = CaCO3 + 2H2O

CaCO3 + H2SO3 = CaSO3 + CO2(стрілка уверх) + H2O

або

CaCO3 + H2SO4 = CaSO4 + CO2 (стрілка уверх) + H2O