У реакції «срібного дзеркала» з розчину етанало масою 10 г було відновлено срібло масою 7,2 г.

Визначте відсотковий уміст розчину.

Ответы на вопрос

Отвечает Ларина Анна.

Ответ: w(C2H4O)=29,3%

Объяснение:

Дано:

m розчину(C2H4O)= 10 г

m(Ag)= 7,2 г

Знайти:

w(C2H4O) - ?

Розв'язання:

1) C2H4O + Ag2O ⇒ CH3-COOH + 2Ag

2) M(C2H4O) = (12*2) + (1*4) + 16 = 44

3) Робимо пропорцію:

*Увага: m розчину(C2H4O)= 10 г, а m речовини(C2H4O)= x г

\frac{m(C2H4O)}{M(C2H4O)} = \frac{m(Ag)}{M(Ag)} ;

\frac{x}{44} = \frac{7,2}{108} ;

4) x = \frac{7,2 * 44}{108} = 2,93 (m речовини(C2H4O))

5) w(C2H4O) = ( m речовини(C2H4O) / m розчину(C2H4O) ) * 100 %

w = \frac{2,93}{10} * 100% = 29,3 %