3.Цинк масою 16,25 г, який містить 20% домішок, спалили у кисні. Яка маса цинк оксиду утворилася?​


Ответы на вопрос

Отвечает Михалёв Никита.

Ответ:

За умовою задачі, маса цинку у зразку становить 16,25 г, а відсоток домішок становить 20%. Отже, маса домішок у зразку дорівнює 20% від 16,25 г, тобто:

маса домішок = 0,20 × 16,25 г = 3,25 г

Маса чистого цинку в зразку дорівнює різниці між загальною масою зразку і масою домішок:

маса чистого цинку = 16,25 г - 3,25 г = 13 г

При спалюванні цинку утворюється цинковий оксид (ZnO). За рівнянням реакції:

2 Zn + O2 → 2 ZnO

маса цинкового оксиду, утвореного при спалюванні 13 г чистого цинку, дорівнює масі цинку, помноженій на стехіометричний коефіцієнт 2:

маса ZnO = 13 г × 2 = 26 г

Отже, маса цинкового оксиду, утвореного при спалюванні цинку масою 16,25 г із вмістом домішок 20%, становить 26 г.

Объяснение: