Обчисліть відносну густину Сульфур (IV) оксиду за воднем та за повітрям за нормальних умов З

повним Розв’язанням

Ответы на вопрос

Отвечает Фролов Сергей.

Сульфур (IV) оксид, також відомий як діоксид сірки, має формулу SO2. Для обчислення відносної густини за воднем та за повітрям за нормальних умов (тобто за тиску 101.325 кПа та температурі 0 °C) нам потрібно знати його молярну масу та густина.

Молярна маса SO2 складається з маси 1 атома сірки та 2 атомів кисню. За масою 1 атому сірки з таблиці Менделєєва, ми знаходимо його атомну масу:

S = 32.06 г/моль

За масою 2 атомів кисню з таблиці Менделєєва, ми знаходимо їхню сумарну атомну масу:

O = 2 × 16.00 г/моль = 32.00 г/моль

Загальна молярна маса SO2 дорівнює сумі мас сірки та кисню:

M = 32.06 г/моль + 32.00 г/моль = 64.06 г/моль

Тепер ми можемо обчислити густину SO2 за нормальних умов за допомогою його молярної маси та об'єму моля газу:

d = M/V

Об'єм моля газу V за нормальних умов дорівнює:

V = 22.4 л/моль

Тому густина SO2 за нормальних умов дорівнює:

d = 64.06 г/моль / 22.4 л/моль = 2.86 г/л

Тепер ми можемо обчислити відносну густину SO2 за воднем та за повітрям за допомогою відношення його густини до густини водню та повітря відповідно:

Відносна густина SO2 за воднем:

d/d(H2) = 2.86 г/л / 0.0899 г/л = 31.8

Відносна густина SO2 за повітрям:

d/d(air) = 2.86 г/л / 1.29 г/л = 2.21

Таким чином, відносна густина SO2 за воднем дорівнює 31.8, а відносна гу

стина SO2 за повітрям дорівнює 2.21.

Отвечает Александрова Александра.

Відповідь:

Пояснення:

Відносна густина (також відома як співвідношення мас) показує, яка частина маси речовини складається з певної іншої речовини. У даному випадку, ми маємо знайти відносну густину Сульфур (IV) оксиду за воднем та за повітрям за нормальних умов.

За нормальних умов (температура 0°C і тиск 1 атмосфера), один моль будь-якого газу займає об'єм 22,4 л.

Для обчислення відносної густини Сульфур (IV) оксиду за воднем та за повітрям, ми повинні спочатку знайти їхні молярні маси та густину.

Молярна маса Сульфур (IV) оксиду (SO2) складає 64,06 г/моль. Густина SO2 дорівнює 2,927 г/л при нормальних умовах.

Молярна маса водню (H) складає 1,008 г/моль. Густина водню дорівнює 0,089 г/л при нормальних умовах.

Молярна маса повітря складає близько 28,96 г/моль. Густина повітря дорівнює близько 1,2929 г/л при нормальних умовах.

Тепер можемо обчислити відносну густину Сульфур (IV) оксиду за воднем і повітрям:

Відносна густина за воднем:

1 моль SO2 складається з 2 молей атомів кисню та 1 моля атомів Сульфуру, тобто маса водню у складі SO2 дорівнює 2*1,008 = 2,016 г/моль.

Тому, відносна густина SO2 за воднем дорівнює 64,06 г/моль / 2,016 г/моль = 31,78.

Відносна густина за повітрям:

Густина повітря дорівнює 1,2929 г/л, тому в одному літрі повітря міститься