у результаті взаємодії карбон 4 оксиду з калій гідроксидом утворилося 6,9г солі. Яку масу розчин

лугу було взято для реакції якщо масова частка калій гідроксиду в розчині становить 10%. Зараз дуже треба заааааараз​

Ответы на вопрос

Отвечает Пасечник Даниил.

Ответ:

Спочатку необхідно записати рівняння реакції між карбон 4 оксидом та калій гідроксидом:

CO4 + 2KOH -> K2CO3 + H2OЗ

рівняння можна зрозуміти, що одна моль карбон 4 оксиду реагує з двома молями калій гідроксиду, тому нам потрібно спочатку визначити кількість молей калій гідроксиду, що була взята для реакції.Маса калій гідроксиду в розчині буде:

m(KOH) = 10% * m(розчину)

m(KOH) = 0.1m(розчину)

Тому кількість моль калій гідроксиду, що була взята для реакції, дорівнює:

n(KOH) = m(KOH) / M(KOH)де M(KOH) - молярна маса калій гідроксиду.

Для обчислення маси калій гідроксиду нам потрібно знати молярну масу калій гідроксиду.

M(KOH) = 39.1 г/моль (K) + 16.0 г/моль (O) + 1.0 г/моль (H) = 56.1 г/моль

Отже,n(KOH) = m(KOH) / M(KOH) = 6.9 г / (56.1 г/моль * 2 моль) = 0.062 моль

За рівнянням реакції, одна моль карбон 4 оксиду реагує з двома молями калій гідроксиду, тому нам потрібно було 0.031 моль карбон 4 оксиду для реакції:

n(CO4) = n(KOH) / 2 = 0.031 моль

Молярна маса карбон 4 оксиду дорівнює 44,01 г/моль, тому маса карбон 4 оксиду, який був взятий для реакції, дорівнює:

m(CO4) = n(CO4) * M(CO4) = 0.031 моль * 44.01 г/моль = 1.363 г

Отже, для реакції було взято 0,619 г (6,9 г - 1,363 г) розчину калій гідроксид

Объяснение:

успіхів