Допоможіть негайно Обчислити об'єм Сu(2)O який відновили воднем, об'єм якого 67,2 л, нормальні

умови

Ответы на вопрос

Отвечает Новиков Вадим.

Ответ:

Відповідь: 0,0681 л.

Объяснение:

Для вирішення цієї задачі потрібно знати реакцію відновлення:

Cu2O + H2 → 2Cu + H2O

Також потрібно використовувати нормальні умови (температура 0 °C та тиск 1 атм).

Крім того, для обчислення кількості речовини використовується формула:

n = V / Vm,

де n - кількість речовини (у молях), V - об'єм газу (у літрах), Vm - молярний об'єм (у літрах на моль).

Знайдемо спочатку кількість молів водню:

n(H2) = V(H2) / Vm(H2) = 67,2 / 22,4 = 3 моля.

За рівнянням реакції, одна молекула Cu2O відновлюється двома молекулами водню:

1 моль Cu2O + 2 моля H2 → 2 моля Cu + 1 моль H2O

Тому, молі міді будуть також дорівнювати 3.

Молярна маса Cu2O дорівнює 143,1 г/моль, тому маса Cu2O, який було відновлено:

m(Cu2O) = n(Cu2O) * Mm(Cu2O) = 3 моля * 143,1 г/моль = 429,3 г.

Об'єм цієї кількості Cu2O можна обчислити за формулою:

V(Cu2O) = m(Cu2O) / ρ(Cu2O),

де ρ(Cu2O) - густина Cu2O. За довідником, густина Cu2O дорівнює 6,3 г/см³.

V(Cu2O) = m(Cu2O) / ρ(Cu2O) = 429,3 г / 6,3 г/см³ = 68,1 см³.

Отже, об'єм Cu2O, який було відновлено, дорівнює 68,1 см³ або 0,0681 л.