З бензену масою 156 г одержали нітробензен (вихід 85%), який у подальшому відновили воднем (н.у.).

Обчисліть об′єм водню, який витратили на повне відновлення нітробензену до аніліну.

Ответы на вопрос

Отвечает Кононов Даня.

Дано:

m(C6H6) = 156 г

η(C6H5NO2) = 85%

Знайти:

V(H2) - ?

Розв'язання:

1) C6H6 + HNO3 → C6H5NO2 + H2O;

C6H5NO2 + 3H2 → C6H5NH2 + 2H2O;

2) n(C6H6) = m / M = 156 / 78 = 2 моль;

3) n теор.(C6H5NO2) = n(C6H6) = 2 моль;

4) n практ.(C6H5NO2) = η * n теор. / 100% = 85% * 2 / 100% = 1,7 моль;

5) n(H2) = n практ.(C6H5NO2) * 3 = 1,7 * 3 = 5,1 моль;

6) V(H2) = n(H2) * Vm = 5,1 * 22,4 = 114,24 л.

Відповідь: Об'єм H2 становить 114,24 л.