1. 0,672 л (за н. у.) деякого вуглеводню спалили. При цьому утворилися вуглекислий газ масою 3,96 г

і вода масою 2,16 г. Відносна густина цього вуглеводню за киснем дорівнює 1,375. Визначте молекулярну формулу цієї речовини.2. Обчисліть, яку масу нітробензену можна одержати в результаті взаємодії 25 г бензену й 25 г нітратної кислоти, якщо вихід нітробензену становить 75 % від теоретично можливого.

Ответы на вопрос

Отвечает Дятлова Настя.
1.
0,672              3,96      2,16 
CxHy + О2 = xСО2 + yН2О
22,4                 44         9
X= 22,4·3,96  = 3
    0,672*44
y= 2,16*22,4 = 8
     0,672*9
C3H8                        Mr (C3H8) =44     

2, 33           25            x
   C6H6 + HNO3 = C6H5NO2 + H2O
   78          63            123
C6H6 взято в надлишку тому обчислання робимо через нітратну кислоту
х= 25*123   = 48,8
        63