ДОПОМОЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА!!!!! ДАЮ 80 балів!!!!!!! З бензену масою 156 г одержали нітробензен (вихід

85%), який у подальшому відновили воднем (н.у.). Обчисліть об′єм водню, який витратили на повне відновлення нітробензену до аніліну. (дано, що треба знайти, докладне рішення, відповідь) Будь ласка, якомога швидше потрібно!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Слепчевич Вика.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(C6H6) = 156 г

η(C6H5NO2) = 85%

Найти: V(Н2) - ?

Знайдемо масу теоретичного нітробензену:

156 г                          х г

C6H6  + HNO3  → C6H5NO2 + H2O

m = 78 г                  m = 123 г

mпракт.(C6H5NO2) = 156 * 123 : 78 = 246 г

mтеор.(C6H5NO2) = mпракт.(C6H5NO2) : η(C6H5NO2) * 100% =

= 246 : 85% * 100% = 289,4 г

Складемо РХР відновлення нітробензену воднем:

    289,4 г           х л

C6H5NO2   +    3H2   →   C6H5NH2  +  2H2O

n = 1 моль          n = 3 моль

M = 123 г/моль  Vm = 22,4 л/моль

m  = 123 г           V = 67,2 л

V(Н2) = 289,4 * 67,2 : 123 = 158 л