1)Який обʼєм водню виділиться внаслідок взаємодії хлороводневої кислоти масою 3,65г з алюмінієм?

2)Як добути натрій сульфат,виходячи з натрій оксиду,сульфур(lV)оксиду,кисню,води напишіть рівняння реакцій. Пожалуста очень очень срочнооо

Ответы на вопрос

Отвечает Ilyunov Sergey.
1) Реакція взаємодії хлороводневої кислоти з алюмінієм має вигляд:
2HCl + 2Al → 2AlCl3 + H2
За балансом рівняння виділиться 1 моль водню на 2 моля кислоти та алюмінію. Молярна маса кислоти дорівнює 36,5 г/моль, молярна маса алюмінію - 27 г/моль.
Отже, об'єм водню, що виділиться, можна розрахувати за формулою:
n(H2) = n(HCl) = m(HCl) / M(HCl) = 3,65 г / 36,5 г/моль = 0,1 моль
n(Al) = m(Al) / M(Al) = 2,73 г / 27 г/моль = 0,1 моль
Таким чином, при реакції утвориться 0,1 моль водню. Об'єм водню можна обчислити за формулою:
V(H2) = n(H2) * 22,4 л/моль = 0,1 моль * 22,4 л/моль = 2,24 л

2) Для отримання натрій сульфату необхідно звести до рівноваги оксид Сірки (IV) з киснем та водою за наступними реакціями:
SO2 + O2 → SO3
SO3 + H2O → H2SO4
H2SO4 + 2NaOH → Na2SO4 + 2H2O
Отже, реальні реакції виглядатимуть наступним чином:
2Na2O + 2SO2 + O2 → 2Na2SO4
Цього можна досягти, наприклад, за наступною технологією:
Оксид Сірки (IV) та кисень хімічно зволожують у краплях води. Формуються оксид Сірки (VI) та сернокислий ангідрид (оновлювальний газ), який, взаємодіючи з лугом, переходить у сульфатну сіль. Оксид натрію додають до розчину сульфату оксиду з утворенням сульфату натрію та оксиду натрію:
SO2 + O2 + H2O → H2SO4
H2SO4 + 2NaOH → Na2SO4 + 2H2O
Na2O + SO3 → Na2SO4