До складу напою «Живчик» входять вода , карбонатна Н2СО3 та аскорбінова C6H8O6 кислоти. Обчисліть

відносні молекулярні маси цих речовин . ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА

Ответы на вопрос

Отвечает Мартыненко Павел.

Ответ:

Для обчислення відносних молекулярних мас речовин потрібно знати атомні маси складових елементів та їх кількість у молекулі кожної речовини. Ось атомні маси декількох елементів:

Атомна маса водню (H): 1 г/моль

Атомна маса вуглецю (C): 12 г/моль

Атомна маса кисню (O): 16 г/моль

Вода (H2O):

- 2 атоми водню (H) * 1 г/моль = 2 г/моль

- 1 атом кисню (O) * 16 г/моль = 16 г/моль

Відносна молекулярна маса води: 2 г/моль + 16 г/моль = 18 г/моль

Карбонатна кислота (H2CO3):

- 2 атоми водню (H) * 1 г/моль = 2 г/моль

- 1 атом вуглецю (C) * 12 г/моль = 12 г/моль

- 3 атоми кисню (O) * 16 г/моль = 48 г/моль

Відносна молекулярна маса карбонатної кислоти: 2 г/моль + 12 г/моль + 48 г/моль = 62 г/моль

Аскорбінова кислота (C6H8O6):

- 6 атомів вуглецю (C) * 12 г/моль = 72 г/моль

- 8 атомів водню (H) * 1 г/моль = 8 г/моль

- 6 атомів кисню (O) * 16 г/моль = 96 г/моль

Відносна молекулярна маса аскорбінової кислоти: 72 г/моль + 8 г/моль + 96 г/моль = 176 г/моль

Таким чином, відносні молекулярні маси складових речовин у напої "Живчик" будуть:

- Вода: 18 г/моль

- Карбонатна кислота: 62 г/моль

- Аскорбінова кислота: 176 г/моль

Объяснение:

БУДЬ ЛАСКА ЗРОБИ ЦЮ ВІДПОВІДЬ НАЙКРАЩОЮ)