Який об*єм вуглекислого газу можна добути внаслідок горіння сахарози масою 30г в кисні об*ємом 5 л.


Ответы на вопрос

Отвечает Депутат Камила.

Реакція горіння сахарози відбувається з виділенням вуглекислого газу та води:

C12H22O11 + 12O2 -> 12CO2 + 11H2O

Для того, щоб обчислити об'єм вуглекислого газу, який можна добути, потрібно спочатку визначити, скільки молів сахарози є в 30 грамах.

Молярна маса сахарози C12H22O11 = 1212 + 221 + 11*16 = 342 г/моль.

Кількість молів сахарози в 30 г:

n(C12H22O11) = m/M = 30/342 = 0.0877 моль

Оскільки згідно з рівнянням реакції один моль сахарози дає 12 молей вуглекислого газу, то кількість молей вуглекислого газу, який можна добути, дорівнює:

n(CO2) = 12 * n(C12H22O11) = 12 * 0.0877 = 1.053 моль

Тепер за законом ідеального газу, можемо обчислити об'єм вуглекислого газу, використовуючи наступну формулу:

V = n * R * T / P

де V - об'єм газу, n - кількість молей газу, R - універсальна газова стала (0,082 латм/(мольК)), T - температура газу в Кельвінах, P - тиск газу в атмосферах.

Зазвичай для розрахунків використовують стандартні умови: температуру 273 К та тиск 1 атмосфера. Тоді формула може бути записана у спрощеному вигляді:

V = n * 22.4 л/моль
Отже, підставляючи значення, маємо:

V(CO2) = n(CO2) * 22.4 л/моль = 1.053 моль * 22.4 л/моль = 23.6 л

Отвечает Болатова Дана.

Ответ: C12H22O11 + 12O2 -> 12CO2 + 11H2O

молярна маса сахарози: C12H22O11 = 1212 + 221 + 11*16 = 342 г/моль.

молів сахарози в 30 г: n(C12H22O11) = m/M = 30/342 = 0.0877 моль.

один моль сахарози дає 12 молей вуглекислого газу

кількість молей вуглекислого газу, який можна добути: n(CO2) = 12 * n(C12H22O11)=12*0.0877=1.053 моль

за законом ідеального газу - об'єм вуглекислого газу=V=n*R*T/P

Стандартні умови: температура 273 К і тиск 1 атмосф. Тоді можемо записати формулу у спрощеному вигляді:

V = n * 22.4 л/моль

Маємо:

V(CO2) = n(CO2) * 22.4 л/моль = 1.053 моль * 22.4 л/моль = 23.6 л

Объяснение: поставь пж коронку.