Дуже потрібно! Допоможіть будь ласка! ( даю всі бали, що є) (75) Виставте ступені окиснення та

розставте коефіцієнти в рівняннях реакцій методом електронного балансу, вкажіть окисники й відновники, а також процес окиснення та процес відновлення. Со + HNO3 → Co(NO3)2 + N2+ H2O

Ответы на вопрос

Отвечает Николаев Адик.

Ответ:

5Co(0)+12H(+1)N(+5)O(-2)3 = 5Co(NO3)2+N(0)2+6H(+1)2O(-2)

окисникN(+5)+5ел.- =N(0)відновлення (2)

відновникCo(0)-2ел.= Co(+2)окислення (5)

Объяснение:

ЭТО ПРАВЕЛЬНО УДАЧИ ТЕБЕ В УЧЕБЕ

Отвечает Михайлов Дима.

Ответ:

Ступені окиснення елементів у сполуках:

Со: +2 HNO₃: +5 (N), -2 (O) Co(NO₃)₂: +2 (Co), +5 (N), -2 (O) N₂: 0 H₂O: -2 (O), +1 (H)

Розставимо коефіцієнти перед речовинами, щоб збалансувати оксиданти й відновники:

Со + 8HNO₃ → Co(NO₃)₂ + 2N₂ + 4H₂O

Процес окиснення: Co переходить з окиснення +2 до +3 (в Co(NO₃)₂).

Процес відновлення: HNO₃ переходить з окиснення +5 до +2 (в N₂).

Оксидант: HNO₃

Відновник: Co