Виставте ступені окиснення та розставте коефіцієнти в рівняннях реакцій методом електронного

балансу, вкажіть окисники й відновники, а також процес окиснення та процес відновлення. 1)Со + HNO3→ Co(NO3)2 + N2+ H2O

Ответы на вопрос

Отвечает Romero David.

Відповідь:

5Co(0)+12H(+1)N(+5)O(-2)3 = 5Co(NO3)2+N(0)2+6H(+1)2O(-2)

окисникN(+5)+5ел.- =N(0)відновлення (2)

відновникCo(0)-2ел.= Co(+2)окислення (5)