ДАЮ 40 баллов! У результаті взаємодії металу масою 23 г з водою утворився луг і виділилось 0,5

моль водню. Визначте метал, якщо відомо, що у сполуках він одновалентний.​

Ответы на вопрос

Отвечает Подольская Елена.

Объяснение:

xмоль. 0,5моль

2Ме + 2H2O = 2MeOH + H2↑

2моль. 1моль

х= 0.5•2÷1=1моль

n(Me)=1моль

М(Ме)=m/n= 23/1=23г/моль Натрий Na

2Na + 2H2O = 2NaOH + H2↑