До 900 г розчину калій нітрату KNO3 з масовою часткою солі 13 % додали ще 12 г цієї самої солі.

Укажи масову частку калій нітрату KNO3 в утвореному розчині:

Ответы на вопрос

Отвечает Першиков Иван.

Пояснення:

Спочатку необхідно визначити масу KNO3 у початковому розчині перед додаванням додаткової кількості солі:

маса KNO3 у початковому розчині = 900 г * 13% = 117 г

Після додавання додаткової кількості солі, загальна маса KNO3 у розчині становитиме:

маса KNO3 в кінцевому розчині = 117 г + 12 г = 129 г

Загальна маса розчину після додавання складає:

маса розчину = 900 г + 12 г = 912 г

Тому, масова частка KNO3 в утвореному розчині може бути обчислена наступним чином:

масова частка KNO3 = (маса KNO3 / маса розчину) * 100%

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

масова частка KNO3 = (129 г / 912 г) * 100% ≈ 14.15%

Тому масова частка KNO3 утвореного розчину після додавання 12 г цієї самої солі становить близько 14.15%.