Розчин калій хлориду становить 120 г масова частка становить 10% до цього розчину додатково додали

розчинену речовину масою 80г знайдіть масову частку розчиненої речовини.Терміново 100 балів​

Ответы на вопрос

Отвечает Постильняк Настя.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁(р-н) = 120 г

w₁(солі) = 10%

m₁(р.р) = 80 г

Найти: w₂(р.р) - ?

Знайдемо масу солі у розчині:

m₁(солі) = m₁(р-ну) * w₁(солі) : 100% = 120 * 10% : 100% = 12 г

Обчислимо  масу нового розчину

m(н.р.) = m₁(р-ну) + m₁(р.р)  = 120 + 80 = 200 г

Найдемо масу солі в новому розчині:

m(солі) = m₁(солі) + m₁(р.р) = 12 + 80 = 92 г

Вичислимо масову частку солі в новому розчині

w₂(р.р.) = m(солі) : m(н.р.) * 100% = 92 : 200 * 100% = 46%