СРОЧНО використовуючи наведені в параграфі дані обчисліть а) масу кисню об'єму 10л; б) об'єм кисню

масою 10 г​

Ответы на вопрос

Отвечает Виклушкина Карина.

Ответ:

Объяснение:

а)

Знайдемо кількість речовини кисню:

n(O2) = V(O2)/Vm = 10/22,4 = 0,45 моль

Вичислимо масу:

Молярна маса кисню: М(О2) = 16 * 2 = 32 г/моль

m(O2) = n(O2) * М(О2) = 0,45 * 32 = 14,4 г

б)

Молярна маса кисню: М(О2) = 16 * 2 = 32 г/моль

Знайдемо кількість речовини кисню:

n(O2) = m(О2) / М(О2) = 10/32 = 0,3125 моль

Вичислимо об'єм кисню:

V(O2) = n(O2) * Vm = 0,3125 * 22,4 = 7 л