Пжпжпжпжпжпж решите 1 задачу (с дано пж) даю 100б При спалюванні 25,49 г вуглеводню утворилось

78,88 г карбон (IV) оксиду і 35,54 г води. Визначити молекулярну формулу речовини, якщо відносна густина за воднем дорівнює 71.

Ответы на вопрос

Отвечает Ттофари Маша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy)= 25,49 г

m(CO2) = 78,88 г

m(H2O) = 35,54 г

D(H2) = 71

Знайти: CxHy-?

0,18 моль            1,79 моль   1,975 моль

CxHy  +  O2   =   CO2    +       H2O

1 моль                х моль          у/2 моль

Знайдемо масу сполуки :

Mr(CxHy) = D(H2) * М(Н2) =  71 * 2 = 142 г/моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 25,49/142 = 0,179 моль

n(CO2) = m(CO2)/М(СО2) = 78,88/44 = 1,79 моль

n(С) = n(CO2)/n(CxHy)  = 1,792 * 1/0,179 = 10 моль

n(H2О) = 35,54/18 = 1,974 моль

n(H) = 1,974 * 2/0,179 = 22 моль

С : Н =  10 : 22

Отже формула С10Н22 - декан

Mr(C10H22) = 12 * 10 + 22 = 142