ДАМ 100 БАЛІВ!! допоможіть У розчин із достатньою кількістю калій гідроксиду помістили 2,9 г

суміші порошків міді й алюмінію. Одержали водень об'ємом 2,016 л (н.у.). Обчисліть масову частку міді в суміші металів.

Ответы на вопрос

Отвечает Кокарева Елизавета.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Cu + Al) = 2,9 г

V(H2) = 2,016 л

Найти: w(Cu) - ?

Cu +КОН ≠

 х г                                                     2,016 л  

2 Al + 6 KOH → 2 KAlO2 + 2 K2O + 3 H2

n = 2моль                                          n = 3 моль

М = 27 г/моль                                   Vm = 22,4

m = 54 г                                             V = 67,2 л

m(Al) = 2,016 * 54 : 67,2 = 1,62 г

m(Cu) = m(Cu + Al) - m(Al) = 2,9 - 1,62 г = 1,28 г

w(Cu) = m(Cu)/m(Cu + Al) * 100% = 1,28/2,9 * 100% = 44,1%