СРОЧНО!! До складу сполуки входять Карбон і Гідроген з масовою часткою 14,3%. Відносна густина за

воднем — 21. Виведіть молекулярну формулу сполуки. Дайте їй назву і напишіть напівструктурну формулу.

Ответы на вопрос

Отвечает Козловская Вика.

За заданими даними можна розрахувати, що масова частка вуглецю у сполуці становить 85,7%:

масова частка вуглецю = 100% - масова частка водню = 100% - 14,3% = 85,7%

Також за даними відносної густини можна розрахувати відношення молекулярних мас компонентів у сполуці:

відношення мас = густина сполуки / густина водню = 21

За формулою розрахунку молекулярної маси водню та вуглецю можна записати:

відношення мас = (1 * маса водню) / (12 * маса вуглецю)

Підставляючи в цю формулу відповідні маси, отримаємо:

21 = (1 * 1.008) / (12 * маса вуглецю)

Молекулярна маса сполуки буде дорівнювати сумі молекулярних мас компонентів:

молекулярна маса = 1.008 + 12 * маса вуглецю

Розв'язуючи останню формулу разом зі співвідношенням відношення мас, отримаємо молекулярну формулу сполуки:

21 = (1 * 1.008) / (12 * маса вуглецю)

маса вуглецю = 0.0024

молекулярна_маса = 1.008 + 12 * 0.0024 = 1.0408

З молекулярної маси можна розрахувати кількість роль сполуки в 1 г:

кількість моль = маса / молекулярна маса = 1 г / 1.0408 г/моль = 0.961 моль

Отже, молекулярна формула сполуки буде CH₄, що відповідає метану.

Назва сполуки: метан.

Напівструктурна формула:

H

|

H - C - H

|

H