На повне бромування алкену масою 16 г витрачають бром масою 128 г виведи формулу цього алкіну​


Ответы на вопрос

Отвечает Корзун Елизавета.

Якщо ми витратили 128 г брому на 16 г алкену, то ми можемо визначити кількість молярної маси брому, що була використана:

128 г / 79,9 г/моль = 1,601 моль

Якщо молекула брому розривається на два атоми під час бромування, то це означає, що було використано 3,202 моля брому (2 * 1,601 моль).Тому щоб отримати формулу алкіну, нам потрібно розрахувати його молярну масу та кількість молів. Для цього ми можемо скористатися наступною формулою:

молярна маса = маса / кількість молівМолярна маса алкіну = 16 г / 3,202 моля = 4,99 г/моль

Тепер, знаючи молярну масу алкіну, ми можемо визначити його формулу, якщо знаємо його склад. За допомогою бромування алкенів ми знаємо, що молекула алкену містить дві двойні зв'язки.Отже, ми можемо скласти формулу алкіну, використовуючи спільну формулу алкенів CnH2n та враховуючи наявність двох двойних зв'язків.
Згідно з цим:2 * (n - 1) = 2n - 2

Отримуємо, що n = 4. Тому формула цього алкіну є C4H6.