Визначте формулу одноосновної насиченої карбонової кислоти, на нейтралізацію 7,04 г якої витратили

4,48 г калій гідроксиду.

Ответы на вопрос

Отвечает Ляхман Богдан.

Можна скористатися законом збереження маси, щоб знайти кількість карбонової кислоти, що була використана:

маса кислоти = маса лугу

маса кислоти = 7,04 г

маса лугу = 4,48 г

Тепер, знаючи масу та кількість карбонової кислоти, яку ми використали, можемо знайти мольну масу кислоти:

n = m / M

де n - кількість молей, m - маса у грамах, а M - мольна маса.

M можна знайти, використовуючи таблиці мольних мас:

M (H₂CO₃) = 2 * M(C) + 4 * M(H) + 3 * M(O) = 212.01 g/mol + 41.01 g/mol + 3*16.00 g/mol = 62.03 g/mol

Тепер можна обчислити кількість молей карбонової кислоти:

n = m / M = 7,04 г / 62,03 г/моль ≈ 0,1136 моль

Так як реакція між карбоновою кислотою та калій гідроксидом є простим нейтралізаційним процесом, коефіцієнти стехіометрії для кислоти та лугу будуть однаковими. Отже, для нейтралізації 0,1136 моль карбонової кислоти необхідно 0,1136 моль калій гідроксиду.

Тепер ми можемо використати кількість молей лугу та знайти кількість грамів калій гідроксиду:

m = n * M = 0,1136 моль * 56,11 г/моль ≈ 6,35 г

Отже, було витрачено 6,35 г калій гідроксиду для нейтралізації 7,04 г карбонової кислоти.

Формула карбонової кислоти має вигляд Н₂СО₃.