70 БАЛОВ Только нормальние ответы все вопросы !!!!!!!!!!!1) Обчисліть масову частку кожного

елемента в сполуці - кальцій хлорид ( СаСІ2), магній оксид (MgO), літій карбонат (Li2CO3). АЛГОРИТМ РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДОДАЄТЬСЯ. 2) Задача. Вивести формулу сполуки, в якій міститься 11,1 % Гідрогену та 88,9 % Оксигену?

Ответы на вопрос

Отвечает Дунаева Юля.

Ответ:

;)

Объяснение:

1) •CaCl2

Mr(CaCl2) = 111 г/моль

w(Ca) = 40 ÷ 111 = 0.36 або 36%

w(CI) = 64%

•MgO

m(Mg) = 24

Mr(MgO) = 24 + 16 = 40 г/моль

w(O)= m(Mg)/Mr(MgO) = 24 : 40 × 100% = 60%

масова частка магнію

m(O) = 16

Mr(MgO) = 24 + 16 = 40 г/моль

w(O)= m(O)/Mr(MgO) = 16 : 40 × 100% = 40%

масова частка кисню

•Li2CO3

Mr(LiCO3) = 74 г/моль

w(Li) = 7 ÷ 74 = 0,09 або 9%

w(CO3) = 91%

2) Дано:

w(H) = 11,1%

w(O) = 88,9%

HxOy – ?

Розв’язання(детальне з поясненнями дій):

Позначимо число атомів Гідрогену у формулі сполуки через x, а число атомів Оксигену через y, тоді формула сполуки буде – HxOy.

Маса всіх атомів Гідрогену в молекулі дорівнює 1x, а маса всіх атомів Оксигену – 16y, де 1 і 16 – відносні атомні маси Гідрогену та Оксигену (Ar(H) = 1; Ar(O) = 16).

Відношення атомних мас у молекулі відповідає масовій частці елементів: 1x : 16y = 11,1 : 88,9.

Щоб знайти атомне відношення елементів у хімічній сполуці, поділимо вміст їх у відсотках за масою на відносні атомні маси. Відношення між атомами може бути виражене тільки цілими числами, тому менше число (5,55) умовно приймаємо за одиницю і ділимо на нього решту чисел. У даному випадку 11,1 : 5,55 = 2, атомне відношення 2:1.

Звідси:

x : y = 11,1/1 : 88.9/16 = 11,1 : 5,55 = 2 : 1

Отже, x = 2, y = 1, а формулі HxOy відповідає формула H2O.

Відповідь: формула сполуки H2O.