Зная, что 5 г Са соединяется с 2 г О2, определите эквалент


Ответы на вопрос

Отвечает Андриянова Даша.

Для того, щоб визначити еквівалент, необхідно знати масу речовини, яка взаємодіє з одним еквівалентом речовини, з якою вона реагує.

З реакції відомо, що 5 г кальцію (Са) сполучається з 2 г кисню (О2), тому маса речовини, яка взаємодіє з 1 еквівалентом кальцію, дорівнює масі кисню, який з ним сполучається.

Молярна маса кисню (О2) дорівнює 32 г/моль, тому 2 г О2 становлять 2/32 = 0,0625 моль.

Маса 1 еквіваленту Са буде дорівнювати його молярній масі, поділеній на його валентність. Валентність Са дорівнює 2, оскільки він утворює іон Са2+.

Молярна маса кальцію (Са) дорівнює 40 г/моль, тому 1 еквівалент Са дорівнює 40/2 = 20 г.

Отже, маса речовини, яка взаємодіє з 1 еквівалентом Са, дорівнює масі кисню, який з ним сполучається, тобто 20 г / 2 = 10 г.

Таким чином, маса 5 г Са відповідає 5/10 = 0,5 еквівалентів.

Отже, еквівалент кальцію дорівнює 5 г / 0,5 = 10 г/еквівалент.