Визначіть формулу спирту, якщо масові частки Карбону, Гідрогену та Оксигену відповідно становлять:

60%, 13.33% та 26.67% . Відносна густина парів цієї сполуки за повітрям складає 2.069. Назвіть цей спирт та вкажіть суму індексів у формулі.

Ответы на вопрос

Отвечает Фатьянов Степа.

Відповідь:

Для вирішення цієї задачі скористаємося хімічним аналізом та відносною молекулярною масою речовини.

Віднімемо від 100% масову частку кисню, щоб знайти масову частку водню:

100% - 60% (масова частка C) - 26.67% (масова частка O) = 13.33% (масова частка H)

Розрахуємо відносну молекулярну масу сполуки:

Розглянемо 100 г зразок речовини.

Маса вуглецю = 60 г

Маса водню = 13.33 г (використовуємо масову частку, щоб знайти масу водню)

Маса кисню = 26.67 г

Маса молекули = 60 г + 13.33 г + 26.67 г = 100 г

Кількість молей молекули = маса / відносна молекулярна маса

Кількість молей молекули = 100 г / 74 г/моль ≈ 1.35 моль

Розрахуємо емпіричну формулу:

Емпірична формула - найпростіша формула сполуки, яка відображає відношення кількості атомів різних елементів у молекулі.

Розрахуємо кількість атомів кожного елемента у молекулі:

Кількість атомів C = 60 г / 12 г/моль = 5 молей

Кількість атомів H = 13.33 г / 1 г/моль = 13.33 моль

Кількість атомів O = 26.67 г / 16 г/моль = 1.67 моль

Знаходження найменшого цілого співвідношення між атомами:

Кількість атомів C / найменше число атомів = 5/1.67 ≈ 3

Кількість атомів H / найменше число атомів = 13.33/1.67 ≈ 8

Кількість атомів O / найменше число атомів = 1.67/1

Пояснення: