Скільки атомів і молекул міститься в ортофосфатній кислоті масою 9,8 г?


Ответы на вопрос

Отвечает Чумичкин Вова.

Молярна маса ортофосфатної кислоти (H3PO4) складає 98 г/моль (молярну масу можна знайти в періодичній таблиці хімічних елементів). Тоді кількість молей H3PO4, що міститься у зразку масою 9,8 г, дорівнює:

n = m/M = 9.8 г / 98 г/моль = 0.1 моль

Оскільки формула H3PO4 містить 3 атоми водню, 1 атом фосфору і 4 атоми кисню, то загальна кількість атомів у зразку можна обчислити, використовуючи наступну формулу:

Кількість атомів = кількість молей × кількість атомів у молекулі

Кількість атомів водню: 0.1 моль × 3 атоми = 0.3 атоми

Кількість атомів фосфору: 0.1 моль × 1 атом = 0.1 атоми

Кількість атомів кисню: 0.1 моль × 4 атоми = 0.4 атоми

Отже, у зразку ортофосфатної кислоти масою 9,8 г міститься:

0,3 атоми водню

0,1 атом фосфору

0,4 атоми кисню

Кількість молекул можна обчислити, знаючи, що в одній молікулі H3PO4 міститься 9 атомів:

Кількість молекул = кількість молей × Авогадро число

Кількість атомів в молекулі H3PO4: 3 атоми водню + 1 атом фосфору + 4 атоми кисню = 8 атомів

Тому, загальна кількість атомів у 6.022 × 10^22 молекул H3PO4 буде:

6.022 × 10^22 молекул × 8 атомів/молекулу = 4.8176 × 10^23 атомів.