Яка маса солі утвориться при взаємодії 6,3 г нітратної кислоти з барій гідроксидом?


Ответы на вопрос

Отвечает Малекова Лилия.

Ответ:

Для визначення маси солі, яка утвориться при даній реакції, необхідно визначити, який саме продукт утвориться та його молярну масу.

Реакція між нітратною кислотою (HNO3) та барій гідроксидом (Ba(OH)2) може мати наступний вид:

HNO3 + Ba(OH)2 → Ba(NO3)2 + H2O

Таким чином, у реакції утвориться барій нітрат (Ba(NO3)2) та вода (H2O).

Для визначення маси барій нітрату необхідно взнати його молярну масу, яка складається з суми молярних мас окремих елементів, з яких він складається.

Ba(NO3)2 складається з барію (Ba), азоту (N) та кисню (O).

Молярна маса барій нітрату (Ba(NO3)2) дорівнює:

Ba(NO3)2 = Ba + 2(N + 3O)

Ba(NO3)2 = 137,33 г/моль + 2(14,01 г/моль + 3(16,00 г/моль))

Ba(NO3)2 = 261,33 г/моль

Отже, одна моль барій нітрату має масу 261,33 г.

Щоб визначити масу барій нітрату, який утвориться при реакції, спочатку необхідно визначити, яка кількість речовини барій гідроксиду взята у реакцію, а потім відповідно до рівняння реакції обчислити кількість утвореного барій нітрату.

Оскільки в умові не вказано кількість барій гідроксиду, який взято у реакцію, спрощену відповідь можна отримати, враховуючи, що реагенти взято у стехіометричних пропорціях.

Значить, кількість речовини барій гідроксиду дорівнює кількості речовини нітратної кислоти:

n(Ba(OH)2) = n(HNO3)

n = m/M, де m - маса речовини, M - молярна маса

n(HNO3) = 6,3 г / 63,01 г/моль = 0,1 моль

Отже, кількість утвореного барій нітрату дорівнює кількості речовини нітратної кислоти:

n(Ba(NO3)2) = n(HNO3) = 0,1 моль

Маса барій нітрату дорівнює масі однієї молі, помноженої на молярну масу:

m(Ba(NO3)2) = n(Ba(NO3)2) × M(Ba(NO3)2)

m(Ba(NO3)2) = 0,1 моль × 261,33 г/моль = 26,13 г

Отже, за умови, що реакція відбувається у стехіометричних пропорціях, при взаємодії 6,3 г нітратної кислоти з барій гідроксидом утвориться 26,13 г барій нітрату.