Помогите задачу решить с дано Визначте формулу оксигеновмісної органічної речовини, якщо масові

частки елементів у ній становлять: Карбону – 48,6% та Оксигену – 43,2%, а маса 1 л парів сполуки становить 3,3 г.( У відповіді вкажіть суму індексів всіх елементів в формулі речовини- лише число

Ответы на вопрос

Отвечает Кобызев Паша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(C) = 48,6% або 0,486

w(O) = 43,2% або 0,432

V = 1 л

m = 3,3 г

Найти: CxHyOz - ?

Знайдемо молярну масу речовини:

M(CxHyOz) = m/n = m * Vm/V = 3,3 * 22,4/ 1 = 74 г/моль

Вичислимо масову частку Гідрогену:

w(H) = 100% - w(C) - w(O)  = 100% - 48,6% - 43,2% = 8,2% або 0,082

Обчислимо кількість речовини елементів:

n(C) = w(C) * M(CxHyOz)/М(С) = 0,486 * 74/12 = 3 моль

n(H) = w(H) * M(CxHyOz)/М(Н) = 0,082 * 74/1 = 6 моль

n(O) = w(O) * M(CxHyOz)/(М(О) = 0,432 * 74/16 = 2 моль

Отже формула оксигеновмісної органічної речовини :

С3Н6О2 - пропіонова кислота

сума індексів всіх елементів в формулі речовини - 11