Помощь Завдання 4. При взаємодії кальцій оксиду та вуглекислого газу масою 61,6 грамів добули 91

грам кальцій карбонату. Обчислити вихід продукту реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Askar Akbota.

Ответ:

Спочатку необхідно записати рівняння реакції:

CaO + CO2 -> CaCO3

За рівнянням, 1 моль CaO реагує з 1 моль CO2, утворюючи 1 моль CaCO3.

Знаємо масу CaO - 61.6 г.

Молярна маса CaO = 56 г/моль

Отже, кількість молей CaO дорівнює:

61.6 г / 56 г/моль = 1.1 моль CaO

З цього випливає, що 1.1 моль CO2 було взято у реакцію.

Молярна маса CaCO3 = 100 г/моль

Маса CaCO3, яка повинна була утворитися, розраховується за допомогою молей CO2, що брали участь у реакції:

1.1 моль CO2 * 100 г/моль = 110 г CaCO3

Отже, вихід продукту реакції складає:

(маса отриманого CaCO3 / маса, яка повинна була утворитися) * 100% = (91 г / 110 г) * 100% ≈ 82.7%

Отже, вихід продукту реакції складає близько 82.7%.