До 600 г розчину метилового спирту з масовою часткою 24 % додали 50 г води. Яка масова частка

СН3ОН у новоутвореному розчині? Написати дано та розв’язання.

Ответы на вопрос

Отвечает Tsapura Oleg.

Дано:

Маса розчину метилового спирту = 600 г

Масова частка метилового спирту = 24%

Маса води = 50 г

Знайти:

Масову частку СН3ОН у новоутвореному розчині.

Розв'язання:

Спочатку знайдемо масу метилового спирту у початковому розчині:

Маса метилового спирту = 600 г * 24% = 144 г

Після додавання 50 г води, загальна маса розчину становитиме:

600 г + 50 г = 650 г

Масова частка метилового спирту у новому розчині буде:

(144 г / 650 г) * 100% = 22.15%

Таким чином, масова частка СН3ОН у новоутвореному розчині становитиме:

100% - 22.15% = 77.85%

Відповідь: масова частка СН3ОН у новоутвореному розчині дорівнює 77.85%.