Досить терміново. 1) Обчислити масу глюконової кислоти, яка утворилася при взаємодії глюкози із

98г аргентум оксиду.2) Обчислити масу етанолу, який утворився в результаті бродіння глюкози, масою 130г, якщо масова частка виходу дорівнює 87%.

Ответы на вопрос

Отвечает Бычуткин Дмитрий.

Відповідь:

1-Реакція глюкози з аргентум оксидом дає глюконову кислоту та металічний аргентум:

C6H12O6 + 2Ag2O → 2C6H11O7COOH + 4Ag

Молярна маса глюкози = 180 г/моль

Молярна маса Ag2O = 231,74 г/моль

Молярна маса глюконової кислоти = 196,16 г/моль

Спочатку знайдемо кількість молів Ag2O:

98 г Ag2O / 231,74 г/моль = 0,422 моль Ag2O

За рівнянням реакції одна молекула глюкози взаємодіє з двома молекулами Ag2O, тому кількість молів глюкози дорівнює:

0,422 моль Ag2O / 2 = 0,211 моль глюкози

Тепер знайдемо масу глюконової кислоти, використовуючи масову кількість однієї молі глюкози та масову кількість однієї молі глюконової кислоти:

0,211 моль глюкози * 180 г/моль * 1 моль/1 моль глюконової кислоти = 37,87 г глюконової кислоти

Отже, маса глюконової кислоти, яка утворилася при взаємодії глюкози з 98 г аргентум оксиду, дорівнює 37,87 г.

2-Реакція бродіння глюкози дає етанол та вуглекислий газ:

C6H12O6 → 2C2H5OH + 2CO2

Молярна маса глюкози = 180 г/моль

Молярна маса етанолу = 46,07 г/моль

За умовою задачі, масова частка виходу етанолу дорівнює 87%. Це означає, що з 130 г глюкози утворилось:

130 г * 0,87 = 113,1 г етанолу

Отже, маса етанолу, який утворився в результаті бродіння глюкози масою 130 г із масовою часткою виходу 87%, дорівнює 113,1 г.

Пояснення: