Обчислити масу розчину (в грамах) та масову частку КСІ для приготування якого використали 1) 120

мл калій хлориду КСІ і 0,7 л води? 2) 2 кг калій хлориду КСІ і 0,01 м3 води? 3) 0,08 л води і 20 г калій хлориду КСІ? 4) Обчисліть масу оцтової кислоти в 300 г розчину з масовою часткою кислоти 6%?

Ответы на вопрос

Отвечает Адамов Иван.

Відповідь:

1) Об'єм розчину дорівнює 120 мл + 0,7 л = 820 мл = 0,82 л. Щоб обчислити масу розчину, нам потрібно знати його густину. Але знаючи масу та об'єм компонентів, ми можемо обчислити масову частку КСІ у розчині:

Масова частка КСІ = (маса КСІ / маса розчину) * 100%

Маса КСІ = маса КСІ у відповідному об'ємі розчину = 120 г (за умовою)

Маса розчину = об'єм розчину * густина розчину

Густина розчину калій хлориду залежить від концентрації розчину, тому візьмемо середню густину 1,2 г/мл. Тоді:Маса розчину = 0,82 л * 1,2 г/мл = 0,984 г

Масова частка КСІ = (120 г / 0,984 г) * 100% ≈ 122%

Отримана масова частка КСІ перевищує 100%, що означає, що умови задачі є неможливими. 2) Об'єм розчину дорівнює 2 кг / (1,99 г/мл) + 0,01 м3 = 1005 мл. Густина розчину калій хлориду знову залежить від концентрації розчину, тому візьмемо середню густину 1,5 г/мл. Тоді:

Маса розчину = 1005 мл * 1,5 г/мл = 1507,5 г

3. Об'єм розчину дорівнює 120 мл + 0,7 л = 820 мл = 0,82 л. Щоб обчислити масу розчину, нам потрібно знати його густину. Але знаючи масу та об'єм компонентів, ми можемо обчислити масову частку КСІ у розчині:

Масова частка КСІ = (маса КСІ / маса розчину) * 100%

Маса КСІ = маса КСІ у відповідному об'ємі розчину = 120 г (за умовою)

Маса розчину = об'єм розчину * густина розчину.Густина розчину калій хлориду залежить від концентрації розчину, тому візьмемо середню густину 1,2 г/мл. Тоді:

Маса розчину = 0,82 л * 1,2 г/мл = 0,984 г

Масова частка КСІ = (120 г / 0,984 г) * 100% ≈ 122%

Отримана масова частка КСІ перевищує 100%, що означає, що умови задачі є неможливими. 4)Маса оцтової кислоти в розчині може бути обчислена, використовуючи масову частку кислоти та масу всього розчину. Масова частка кислоти в розчині дорівнює 6%, що означає, що у 100 г розчину міститься 6 г кислоти.

Отже, маса кислоти в 300 г розчину дорівнює:

маса кислоти = масова частка кислоти * маса всього розчину

= 6% * 300 г

= 0,06 * 300 г

= 18 г Отже, маса оцтової кислоти в 300 г розчину дорівнює 18 г.