СРОЧНО 40 БАЛЛОВ Определите объем газа образующийся при действии 49 г H2SO4 на хлорид

железа(2)(н.у)

Ответы на вопрос

Отвечает Кривоносов Фёдор.

Ответ:

Необхідно знайти реакцію між хлоридом заліза (II) та сульфатною кислотою і визначити, який газ утвориться. Потім, використовуючи закон газів і знання про реакційну стехіометрію, можна розрахувати об'єм газу, який утвориться.

За реакцією, хлорид заліза (II) і сульфатна кислота реагують за наступною реакцією:

FeCl2 + H2SO4 -> FeSO4 + 2HCl

Таким чином, у реакції утворюються хлороводень (HCl) і залізний (II) сульфат (FeSO4).

Знаходимо моли сульфатної кислоти, використовуючи її молярну масу (98 г/моль) і масу, дану в задачі:

n(H2SO4) = маса / молярна маса = 49 г / 98 г/моль = 0.5 моль

За рівнянням реакції, 1 моль сульфатної кислоти дає 2 молі хлориду водню. Отже, у цій реакції утворюється 1 моль сульфатної кислоти до 2 молів хлориду водню.

Таким чином, кількість молей HCl, що утворюється, дорівнює 2 × 0.5 моль = 1 моль.

Тепер можна застосувати закон газів і розрахувати об'єм HCl за стандартних умов (0°C і 1 атм):

V = n × Vm = 1 моль × 24.45 л/моль = 24.45 л

Отже, об'єм газу, який утвориться при реакції між 49 г H2SO4 та хлоридом заліза (II) при нормальних умовах, дорівнює 24.45 л.