Допоможіть будь-ласка Обчисліть масу кальцій оксиду та об’єм вуглекислого газу, необхідних для

одержання 80 г кальцій карбонату. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Петрухин Андрей.

Ответ:

Розглянемо реакцію одержання кальцій карбонату з кальцій оксиду та вуглекислого газу:

CaO + CO2 -> CaCO3

За рівнянням реакції видно, що одна молекула кальцій карбонату утворюється з однієї молекули кальцій оксиду та однієї молекули вуглекислого газу. Молярна маса CaO = 56 г/моль, а молярна маса CO2 = 44 г/моль.

Отже, для одержання 80 г кальцій карбонату необхідно:

Обчислимо, скільки молів кальцій карбонату потрібно:

m(CaCO3) = 80 г

n(CaCO3) = m(CaCO3) / M(CaCO3) = 80 г / 100.1 г/моль ≈ 0.8 моль

Оскільки одна молекула кальцій карбонату утворюється з однієї молекули кальцій оксиду та однієї молекули вуглекислого газу, то необхідно також 0.8 моль кальцій оксиду та 0.8 моль вуглекислого газу.

Обчислимо масу кальцій оксиду:

m(CaO) = n(CaO) × M(CaO) = 0.8 моль × 56 г/моль = 44.8 г

Отже, для одержання 80 г кальцій карбонату необхідно 44.8 г кальцій оксиду та 35.2 г вуглекислого газу.

Объяснение: