Розрахуйте масову частку розчиненої речовини якщо розчин складається з 30 г оцету та 250 г води


Ответы на вопрос

Отвечает Карпенко Валерия.

Відповідь:

Масова частка розчиненої речовини (оцету) становить близько 10.7%.

Пояснення:

Для розрахунку масової частки розчиненої речовини треба визначити масу всього розчину та масу розчиненої речовини.

Маса всього розчину:

m(розчину) = m(оцету) + m(води) = 30 г + 250 г = 280 г

Маса розчиненої речовини (оцету):

m(оцету) = 30 г

Тоді масова частка розчиненої речовини (оцету) буде:

м(оцету) / м(розчину) * 100% = 30 г / 280 г * 100% ≈ 10.7%

Отже, масова частка розчиненої речовини (оцету) становить близько 10.7%.