Який об'ем вуглекислого газу можна отримати при бродінні 459 г глюкоза містить 20%

домішок?(задача)ДОПОМОЖІТЬ БУДЬЛАСКА​

Ответы на вопрос

Отвечает Зимина Алина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m (р-нC₆H₁₂O₆) = 459г

w(домішки) = 20%

Найти: V (CO₂) - ?

Рахуємо масу чистої глюкози без домішок:

m(C₆H₁₂O₆) = m (р-нC₆H₁₂O₆) * (100% - w(домішки)) : 100% =

= 459 * 0,8 = 367,2 г

Складемо РХР бродіння глюкози

C₆H₁₂O₆ = 2C₂H₅OH + 2CO₂

Знайдемо кількість речовини C₆H₁₂O₆

M(C₆H₁₂O₆) = 12 * 6 + 1 * 12 + 16 * 6 = 180 г/моль

n(C₆H₁₂O₆) = m(C₆H₁₂O₆) / M(C₆H₁₂O₆) = 367,2 / 180 = 2,04 моль

З РХР бачимо,що n(C₆H₁₂O₆) : n(CO₂) = 1 : 2, отже

n(CO₂) = 2n(C₆H₁₂O₆) = 2 * 2,04 = 4,08 моль

Обчислимо об'єм вуглекислого газу

V(CO₂) = n(CO₂) * Vm = 4,08 * 22,4 = 91,392 л