Який обʼєм водню виділиться при взаємодії 49 г ортофосфатної кислоти з достатньою кількістю магнію?

(ДОПОМОЖІТЬ ПЖ)

Ответы на вопрос

Отвечает Гашишев Дмитрий.

Дано:

m(H3PO4) = 49 г

Найти:

V(H2) - ?

Решение:

2H3PO4 + 3Mg => Mg3(PO4)2 + 3H2

n=m/M

M(H3PO4) = 3×1 + 31 + 4×16 = 98 г/моль

n(H3PO4) = 49/98 = 0,5 моль

n(H2) = 1,5n(H3PO4) = 1,5 × 0,5 = 0,75 моль

V=Vm

V(H2) = 0,75 × 22,4 = 16,8 л

Ответ: 16,8 л