Два юних хіміка хотіли приготувати розчин солі з масовою часткою солі 2,5%. Перший для цього взяв

5г солі та 195г води, а другий - 2,5г солі та 197,5г води. Якому хіміку вдасться отримати саме 2,5% розчин?

Ответы на вопрос

Отвечает Холомина Диана.

w=m(вещества)/m(раствора)×100%

Первый химик:

m раствора = 5 + 195 = 200 г

w вещества = 5/200×100% = 2,5%

Второй химик:

m раствора = 2,5 + 197,5 = 200 г

w вещества = 2,5/200×100% = 1,25%

Ответ: первому химику удастся приготовить раствор с массовой долей вещества 2,5%