До 400г водного розчину солі з її масовою часткою 20% спочатку долили 50 мл води, а потім рлзчинили

ще 20 г солі. Обчисліть масову частку солі в розчині, який утворився.

Ответы на вопрос

Отвечает Трутень Никита.

Ответ:

Спочатку у розчині було 400 г * 0.2 = 80 г солі.

Після додавання додаткових 20 г солі, загальна маса солі у розчині стала 80 г + 20 г = 100 г.

Об’єм води у розчині збільшився з 50 мл до 50 мл + (400 г / 1 г / мл) = 450 мл.

Тоді масова частка солі у новому розчині можна обчислити як відношення маси солі до загальної маси розчину:

масова частка солі = (100 г / (450 мл * 1 г / мл)) * 100% ≈ 22.2%

Тому масова частка солі у новому розчині близька до 22.2%.