Яку масу солі та води потрібно взяти, щоб утворився розчин масою 500г з масовою часткою солі 5%?

(помогите)​

Ответы на вопрос

Отвечает Нигматуллина Лиана.

Визначимо масу солі у розчині:

маса солі = маса розчину * масова частка солі = 500 г * 5% = 25 г

Визначимо масу води у розчині:

маса води = маса розчину - маса солі = 500 г - 25 г = 475 г

Отже, щоб утворився розчин масою 500 г з масовою часткою солі 5%, необхідно взяти 25 г солі та 475 г води.

Отвечает Болдырев Богдан.

Ответ:

Щоб визначити масу солі та води, яку потрібно взяти для утворення розчину масою 500 г з масовою часткою солі 5%, можна скористатися формулою масової концентрації:

Масова концентрація = (маса солі / маса розчину) * 100%

За умовою, масова концентрація солі у розчині дорівнює 5% і маса розчину складає 500 г. Нехай маса солі буде "х", а маса води буде "у".

Масова концентрація солі = (маса солі / маса розчину) * 100%

5% = (х / 500 г) * 100%

Поділимо обидві частини рівняння на 100%:

0.05 = х / 500

Перенесемо "х" на один бік:

х = 0.05 * 500

х = 25 г

Отже, для отримання розчину масою 500 г з масовою часткою солі 5% потрібно взяти 25 г солі та 475 г води.